mama karmiąca dziecko piersią
Moda damska

Biustonosz z fiszbinami dla karmiącej

Czy używanie dobrych kremów i stosowanie wykańczających ćwiczeń chroni ciężarną przed bezwzględnymi skutkami grawitacji? Pewnie tak, ale zapewne to nie wystarczy. Aby przywrócić ładny wygląd piersi po porodzie i podczas laktacji, należy dodać do listy: odpowiednio dobrany biustonosz.


Dlaczego warto zdecydować się na biustonosz do karmienia?


Funkcją stanika do karmienia jest jednak znacznie szersza, niż tylko ochrona przed potencjalnymi rozstępami. Odpowiednio dobrany gwarantuje nierozciąganie się nadmiernie skóry, podtrzymuje piersi, a zatem wpływa na komfort i swobodę ruchów. W przypadku gabarytowego biustu zapobiega częstym bólom pleców i barków. Konstrukcja stanika pozwala na używanie wkładek laktacyjnych, te z kolei dbają o higienę i czystość, bez obawy o przeciekanie mleka. Rynek oferuje szeroki wybór rodzajów staników do karmienia, warto zwrócić uwagę na modele biustonoszy dla karmiących z fiszbinami.

Staniki z fiszbinami


Obecność fiszbin to częsty temat wątpliwości ciężarnych. Odpowiedź nie jest klarowna i wydaje się, że wybór należy rozciągnąć w czasie i dostosować indywidualnie do etapu karmienia. Używanie go w okresie początkowej laktacji pozwala na większy komfort. Dodatkowo posiadaczki stosunkowo dużych piersi mogą liczyć na większa skuteczność w kwestii podnoszenia piersi. Jednak to biustonosze bez fiszbin dają większe możliwości w kwestii doboru rozmiaru. Mimo wszystko, generalnie karmiące wybierające biustonosze z fiszbinami nie muszą się martwić, ich używanie jest bezpieczne. Producenci stosują również elastyczniejsze fiszbiny niż te wykorzystywane w tradycyjnych modelach.