dr martens
Moda

Dr Martens – rockowe obuwie zawsze na czasie

Choć martensy cieszą się dużą popularnością, nie brakuje kobiet podchodzących do tego obuwia ze sporą ostrożnością. Na szczęście, niepewność co do tego, jak nosić martensy może być rozwiana niemal natychmiast. Czas więc przyjrzeć się im bliżej.

Martensy – próba definicji

Buty dr Martens – znane dziś jako martensy – to doskonały przykład propozycji, której popularność nie maleje pomimo upływu lat. Co więcej, wcale nie przesadzają osoby przekonujące, że jest to obuwie kultowe. Twórca marki dążył do tego, aby stworzyć obuwie do złudzenia przypominające te, które jest noszone przez żołnierzy. Postawił jednak nie tylko na jego wygodę, ale również na niezwykły design. Dziś skojarzenia martensów z wojskiem nie są zresztą już tymi, które pojawiają się w pierwszej kolejności. Znacznie częściej można usłyszeć, że są to świetne rockowe buty, idealne nie tylko na zimę.

Sekrety butów dr Martens

Jednym z częściej pojawiających się pytań dotyczących martensów jest to, które dotyczy ewentualnego ryzyka rozciągania się obuwia tej marki. Warto jednak pamiętać, że problem ten dotyczy przede wszystkim słabszych imitacji. Oryginalne buty nie tylko się nie rozciągają, ale również dopasowują się z czasem do kształtu stopy ich właściciela. To właśnie ta ich umiejętność sprawia, że są tak wysoko cenione. Warto pamiętać też o innych znakach rozpoznawczych butów dr Martensa. Są nimi:

  • wygoda,
  • możliwość dopasowania obuwia do zróżnicowanych stylizacji,
  • ponadczasowość.

Jeśli więc uda się właściwie dopasować rozmiar obuwia do potrzeb noszącej je osoby, można mieć pewność, że martensy w kobiecym wydaniu okażą się butami na wiele sezonów Oprócz butów producent Dr Martens w swojej ofercie posiada również inne części garderoby.