ubrania tommy hilfiger
Moda

Jak powstała marka Tommy Hilfiger?

Ubrania Tommy Hilfiger kojarzone są z dobrą jakością i wyjątkowym stylem. W Polsce uznawane są za te pochodzące z wyższej półki. Marka powstała w roku 1985 i od tego czasu zaczęła stopniowo podbijać cały modowy świat. Obecnie firma Tommy Hilfiger rozpoznawana jest praktycznie wszędzie i zgromadziła rzesze fanów w większości krajów. Jaka jest historia tego modowego giganta?

Jaka jest historia marki Tommy Hilfiger?

Nazwa firmy pochodzi od założyciela, czyli Thomasa Jacoba Hilfigera. Powstała w 1985 roku, jednak Thomas swoją biznesową przygodę zaczął już nieco wcześniej. Zanim założył swoją własną markę modową, zajmował się sprzedażą detaliczną i prowadził swój własny sklep z ubraniami. Od tego czasu marka stopniowo rosła w siłę, a w 1995 Hilfiger został wyróżniony nagrodą Menswear Deisgner of The Year. Rok później w jego kolekcjach znalazły się również produkty przeznaczone dla pań, gdyż do tej pory zajmował się modą męską. Marka cieszyła się coraz większą popularnością, co doprowadziło do tego, że w 2005 roku firma została kupiona przez Apax Partners za kwotę 1,2 miliardów dolarów. Obecnie, od 2010 roku, Tommy jest własnością firmy PVH Corp. Sam Thomas Hilfiger od początku istnienia firmy cały czas jest głównym projektantem marki.

ubrania tommy hilfiger

Co produkuje marka Tommy Hilfiger?

Odzież Tommy Hilfiger jest powszechnie znana, jednak na rynku można znaleźć również inne produkty pod znakiem Tommy. Oferta jest bardzo bogata, a w jej skład wchodzą między innymi:

  • Buty
  • Okulary
  • Zegarki
  • Galanteria

Co więcej, w ofercie marki znajdują się również produkty dla dzieci. To sprawia, że każdy może nosić produkty od firmy tego docenianego projektanta. Ubrania Hilfiger można kupić tutaj https://messimo.pl/tommy-hilfiger.