Obuwie damskie

Jakie botki wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów botków damskich jesiennych. Oto modele, na które możemy się zdecydować.

Szpilka

Nawet gdy na zewnątrz robi się coraz chłodniej, nie musimy rezygnować ze swoich ulubionych szpilek, które przecież są bardzo kobiece. Możemy z powodzeniem zastąpić je botkami. Nie należy się bać zdecydowanych kolorów, jeśli tylko się dobrze w takich czujemy.

Słupek

Najchętniej wybierane botki damskie jesienne. Cenione przede wszystkim za wygodę i to, że wysmuklają nogi. Idealne rozwiązanie dla pań, które czują się niepewnie w szpilkach. Tutaj dzięki słupkowi mamy zapewnioną stabilność stopy. Bardzo kobiece i modne.

Płaskie

Praktyczne i wygodne. Niestety należy uważać, dobierając do nich spodnie. Do tego rodzaju butów sprawdzą się wyłącznie rurki lub ze zwężaną nogawką. W innym wypadku skrócimy sobie optycznie nogi, będziemy wyglądać niekorzystnie. Warto założyć taki sam kolor rajstop lub spodni jak barwa obuwia, to wydłuży i wysmukli nasze nogi.


Na koturnie

Stabilniejsze niż szpilki i bardziej kobiece niż te na płaskim obcasie. Nacisk jest rozłożony na całą stopę, a nie tylko na części. Zwiększa to komfort noszenia. Świetne rozwiązanie dla pań, które chcą wyglądać kobieco, ale nie przepadają za obcasami. Należy mieć jednak na uwadze, że masywna podeszwa optycznie obciąża nogi.

Przed zakupem botków należy zastanowić się jaki rodzaj ubrań przeważa w szafie, dominujące barwy, które będziemy nosić jesienią. I to do nich dopasować buty. Pamiętajmy by były nie tylko modne, ale również wygodne.