Atramentowa krótka kurtka damska
Moda damska

Kurtki zimowe damskie – jaką wybrać?

Zima to najchłodniejsza pora roku, a jednocześnie najbardziej wymagająca pod względem ubioru. Uporczywy wiatr czy permanentny mróz wymagają dostosowania odzieży do trudnych warunków atmosferycznych, co wielokrotnie nie jest łatwe. Jednak o wiele trudniejszym zadaniem wydaje się znalezienie okrycia wierzchniego wyglądającego stylowo, a zarazem pełniącego funkcje grzewcze. Czy istnieje idealna kurtka zimowa damska?

Modele zimowych kurtek damskich

Moda co i rusz ulega zmianie, jednak praktyczna oraz ciepła kurtka puchowa od dawna jest częścią casualowego stylu. Obszerne kurtki zapewniają wygodę, a jednocześnie wpisują się w aktualne trendy, dlatego też postawienie na tego typu model nigdy nie będzie zawodne. Krój oversize doskonale komponuje się z codziennymi stylizacjami, a kurtka puchowa w przedłużonej wersji nada się nawet do eleganckich strojów i botków czy kozaków na obcasie. Kurtka zimowa damska o prostym fasonie jest ponadczasowym wyborem, który pozostanie w trendach przez najbliższe lata, natomiast obecność kołnierza lub kaptura jest kolejnym atutem, zapewniając dodatkową ochronę przed chłodem.

kobieta w czarnej kurtce zimowej

Jakie detale kurtki zimowej są istotne?

  • Ściągacze, znajdujące się w newralgicznych miejscach, szczególnie narażonych na wiatr,
  • Długość kurtki. Krótsze modele nadają się do szybkich przechadzek po mieście i noszenia podczas łagodniejszej pogody, natomiast dłuższe odpowiednie są w przypadku dużych mrozów i długotrwałego przebywania na zewnątrz,
  • Obecność pikowania, które zapobiega migracji wypełnienia w kurtce.