kurtka zimowa
Moda

Kurtki zimowe

Wiele osób chciałoby zakupić kurtki zimowe, które byłyby do wszystkiego. Aby dawały ciepło podczas stania na przystanku autobusowym, ale też by pozwalały unikać przegrzewania podczas wędrówek w górach lub jazdy na nartach. Upraszczając – nie da się znaleźć takich kurtek! Dlatego, podczas zbliżającej się zimy, dużo osób stawia sobie pytanie, jaką kurtkę na zimę wybrać i na co zwracać szczególną uwagę?

Kurtka wypełniona ciepłem

Na rynku znaleźć można kurtki zimowe z różnymi wypełnieniami. Supersklep.pl ma w swojej ofercie wiele modeli kurtek zimowych. Wymienić można kurtki wypełnione puchem, pierzem lub ich mieszanka. Warto też wspomnieć o kurtkach syntetycznych, złożonych z włókien poliestrowych. Wszystkie te kurtki posiadają wady jak i zalety. Jeżeli wybór pada na wyjątkowo ciepłe kurtki to zdecydowanie najlepsze właściwości docieplające oraz izolacyjne będą mieć te wyposażone w puch. Kurtka zimowa posiadająca naturalne wypełnienie idealnie sprawdzi się w czasie bardzo niskich temperatur.

kurtka zimowa

Syntetyczne wypełnienie

Drugim rodzajem wypełnienia będą kurtki zrobione z materiałów syntetycznych. Takowe kurtki ocieplane są przez włókna poliestrowe, które doskonale sprawdzą się w czasie opadów deszczu lub śniegu. Cechują się szybkim schnięciem oraz nie tracą swoich właściwości. Kurtki z materiału syntetycznego są też dość lekkie, co zwiększa na komfort podczas ich noszenia. Można je także śmiało prać w pralce. Przy kupnie kurtki zimowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiały wierzchnie. Najlepsze kurtki na najzimniejsze dni w zimie powinny mieć trzy cechy: oddychalność, wodoodporność oraz komfort noszenia.