Moda damska

Moda, którą przyniósł nam hip hop

Od wielu lat rap jest gatunkiem muzyki, którego słucha największa grupa nastolatków, nie tylko w Polsce ale również w wielu regionach świata. Gatunek ten cechuje się bezpośredniością, prostotą przekazu oraz często nawiązuje do problemów i sytuacji, które dotyczą życia ludzi w młodym wieku. Wraz ze wzrostem swojej popularności, wytwórnie muzyczne, zaczęły produkować coraz więcej rodzajów ubrań, które można zaliczyć do mody ulicznej.

Znajdź swoją inspirację

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele z różnych marek, które w jakiś sposób powiązane są ze sceną muzyczną. Sprzedawanie ubrań to często jeden z głównych źródeł dochodu dużych wytwórni. Najpopularniejsze z nich, wydają się ubrania prosto. Firma Prosto Wear powiązana jest z warszawską wytwórnią muzyczną Prosto Label. Ubrania tej marki można bardzo łatwo rozpoznać za sprawą logo, które prawdopodobnie rozpoznaje każdy nastolatek. Inną firmą, która cieszy się równie dużą popularnością jest, wspierana przez rapera TEDE, firma PLNY. Kolekcje wypuszczane przez tą markę, są bardzo nowoczesne i zawsze trafiają w najnowsze trendy. Kolejną popularną marką jest Ganja Mafia, którą założył krakowski raper Kali. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona popularna wśród osób mającymi podobne poglądy.

Dużo możliwości

Wyżej przedstawiliśmy tylko kilka ze znanych marek, które nastawione są głównie na młodych odbiorców. Dzięki temu, że scena hip hopu w Polsce z roku na rok staje się coraz potężniejsza, dostępne jest również coraz więcej ubrań powiązanych z młodzieżową kulturą.

Ubrania Prosto dostępne tutaj.