Szare klapki DeeZee Love Like that Bow 2
Obuwie damskie

O czym pamiętać, wybierając klapki na basen?

Planując wizytę na basenie, należy pamiętać o zakupie obuwia. Klapki to obowiązkowy element, z którego nie można zrezygnować. Ich jakość bezpośrednio wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest to, aby rozsądnie wybrać obuwie. Nie musi być ono efektowne, gdyż priorytetem jest funkcjonalność. Klapki damskie powinny chronić przed upadkiem na śliskiej powierzchni, czy też zarażeniem się grzybicą skóry lub paznokci.

Antypoślizgowa podeszwa


Klapki na basen muszą być w pełni przystosowane do warunków eksploatacji. Istotne jest to, aby nie ślizgały się one na mokrej powierzchni. Warto pamiętać, że woda stanowi w tym przypadku spore zagrożenie. Wystarczy chwila nieuwagi, aby poślizgnąć się na śliskiej posadzce. Grozi to nie tylko bolesnym stłuczeniem, ale nawet kontuzją, czy też złamaniem. Właśnie dlatego buty powinny posiadać antypoślizgową podeszwę, która zmniejszy ryzyko nieprzyjemnych sytuacji.

Wysoka trwałość


Buty damskie klapki na lato powinny być wykonane z wysokojakościowych materiałów. Poszukując modelu na basen również należy zwrócić na to uwagę. Specyficzne warunki otoczenia sprawiają, że obuwie jest o wiele bardziej narażone na przedwczesne zniszczenie. Dobrze jest sprawdzić jakość wyściółki. Powinna ona utrzymywać stopę w dogodnym położeniu. Nie może ona przesuwać się pod wpływem wilgoci. Takie klapki można wykorzystać nie tylko na basenie, ale również podczas wizyty w SPA, saunie, czy też hotelu. W obiektach użyteczności publicznej nie powinno się chodzić bez butów.