torebka
Dodatki i akcesoria

Torebki damskie – fasony, które warto posiadać

Ten dodatek potrafi zupełnie odmienić każdą, nawet najzwyklejszą stylizację. Torebki są uwielbiane przez kobiety, które najczęściej mają w swoich garderobach ich imponujące ilości. Które fasony należy koniecznie posiadać oraz jak dobierać je do okazji?

Listonoszki i kuferki – wygodne i praktyczne

torebka

Do pracy, szkoły czy na uczelnię – torebki damskie w każdej z tych sytuacji powinny być odpowiednio pojemne, a także wygodne w noszeniu. Świetnie sprawdzają się tu listonoszki, które nosi się przewieszone przez ramię oraz torebki w formie kuferka. Można wybierać spośród mniejszych i większych modeli – takich które zmieszczą format a4, a nawet niewielkiego laptopa. W modnej odsłonie, są to markowe torebki damskie od znanych producentów, które wyróżniają się przy tym wysoką jakością wykonania. Markowe logo na torebce świadczy też o prestiżu i określonej pozycji społecznej.

Pojemne shopperki – idealne na zakupy

Podczas wyjść na zakupy lub spacerów, potrzebne są torebki, które pomieszczą wszelkie niezbędne rzeczy, a przy okazji prezentują się stylowo. A funkcję tę, bez wątpienia, spełniają shopperki, które kochają gwiazdy z pierwszych stron gazet. Mają one prosty fason, najczęściej prostokątny lub kwadratowy kształt, oraz spore rączki, które można trzymać w dłoniach lub na ramieniu. W wersji gamour, są to skórzane torebki damskie – można zabrać je również do pracy lub na spotkanie towarzyskie. To chyba najbardziej uniwersalny fason, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach.

Na specjalne okazje – kopertówki

Torebki damskie na wieczorne wyjścia? Tylko kopertówki! Są niewielkie i poręczne, można się też spotkać z ich różnymi rodzajami – np. przeznaczone do noszenia w ręku lub z łańcuszkiem do powieszenia na ramieniu. Markowe torebki damskie w tym fasonie mają często wręcz biżuteryjny charakter, są ozdabiane kryształkami lub cyrkoniami. Mogą też posiadać efektowne wzornictwo lub być proste i subtelne. Wszystko zależy od własnych preferencji, ale z całą pewnością, dobrze posiadać w garderobie co najmniej kilka różnych kopertówek.