długi sweter kardigan damski
Moda damska

Z jakiego materiału wybrać długi sweter?

Modne i stylowe długie swetry damskie po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też coraz częściej można spotkać je w sklepach odzieżowych. Aby wybrać długi sweterek damski na lata, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego jest on wykonany.

Wysokiej jakości materiał

Jak wspomniano we wstępie, skład materiału jest jedynym z najważniejszych parametrów na który należy zwrócić uwagę przy wyborze nowego swetra. Producenci oferują nie tylko swetry wykonane z materiałów naturalnych, ale również wysokiej jakości swetry wykonane z materiałów sztucznych. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją niesamowite swetry damskie z akrylu. Jak powszechnie wiadomo fantastyczne włókna akrylowe do złudzenia przypominają naturalną wełnę. Akryl co prawda zapewnia odpowiedni komfort termiczny, ale niestety przepuszczalność powietrza pozostawia wiele do życzenia. Pamiętać należy także o tym, że akrylowy sweter damski ma skłonność do ładowania elektrostatycznego.

Swetry z naturalnych materiałów

Naturalne materiały dla wielu osób są najbardziej szlachetnymi materiałami, dlatego też coraz więcej producentów na nie stawia. Jeżeli chodzi o sweter damski to najlepszym wyborem jest niesamowity kaszmir. Oryginalne swetry kaszmirowe produkowane są z najcieńszych włókien wełny kóz kaszmirskich. Swetry wykonane z tego materiału są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Kaszmirowy sweterek damski charakteryzuje się dużą puszystością i bardzo wysokim poziomem termoizolacji. Największą wadą jest oczywiście bardzo wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.