Moda męska

Bluzy damskie: jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Bluzy damskie to kategoria odzieży, która jest niesamowicie szeroka, a wybór poszczególnych modeli bluz sprawia nierzadko problemy. Ogrom modeli możemy odpowiednio dostosowywać do określonych stylizacji, pór roku, czy sposobu jego wykorzystania. Jak więc wybierać odpowiednie dla siebie bluzy damskie?

Bluzy damskie idealne na lato?

Nie da się ukryć, że okres letni w Kraju nad Wisłą potrafi być zaskakującym czasem w roku. Coraz częściej bowiem występują w Polsce niesamowite upały, dlatego warto dobierać odpowiedni materiał bluzy, by ciepłe dni nie powodowała ona przegrzewania się ciała.

Wybierajmy zatem lekkie i zwiewne bluzy, najlepiej rozpinane, ale nie musi być to regułą. Ważne, by było nam odpowiednio przewiewnie i byśmy się nie przegrzewały. Dobrym pomysłem jest wybieranie lnu, niezbyt gęsto szytej bawełny lub bluz wykonywanych z włókien syntetycznych.

Z kapturem, bez kaptura, z kieszeniami, z zamkiem błyskawicznym?

Kolejna ważna kwestia: typ czy też rodzaj bluzy. Którą wybrać? Jeśli zależy nam na tym, abyśmy nie zmokły w deszczowe dni (a takie często się przecież latem zdarzają), wybierzmy bluzę z kapturem. Jeśli zależy nam jedynie na lekkim okryciu, doskonale sprawdza się bluza na zamek błyskawiczny, którą w każdym momencie można wygodnie rozpiąć, przewiązać w pasie, lub zdjąć bez konieczności przeciskania głowy przez kołnierz.

Jeśli bluza https://txm.pl/kobieta/odziez-damska/bluzy ma być nieco bardziej funkcjonalna, można zastanowić się nad wyborem bluzy z kieszeniami, w których chowamy drobne przedmioty.

Styl: casual

Bluzy są utożsamiane ze stylem casualowym, luźnym i nieformalnym. I nie bez przyczyny, ponieważ bluzy powinny być przede wszystkim komfortowe dla użytkowniczki, zapewniać odpowiednią dozę ciepła (bluzy z grubszym materiałów) lub przewiewności (bluzy o pełnym delikatności, nieprzegrzewającym ciała i nieprzylegającym ściśle do niego kroju).

Stylizacje komponujmy więc w taki sposób, aby wszystkie elementy stroju uzupełniały się ze sobą lub wywoływały zamierzony efekt kontrastu (dla osób lubiących eksperymenty).