oxfordy lotniki męskie
Obuwie męskie

Czy oxfordy pasują do garnituru?

Buty do garnituru powinny być przede wszystkim eleganckie oraz wygodne. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli, co ułatwia dobór odpowiedniego obuwia. Warto jest wziąć pod uwagę klasykę, która sprawdzi się podczas wielu różnych okazji. To doskonała opcja dla tych, którzy nie posiadają w swojej szafie zbyt dużej liczby butów. Uniwersalna stylistyka daje wiele możliwości.

Modny minimalizm

Buty oxfordy wyróżniają się minimalistycznym, a zarazem stylowym wzornictwem. Świetnie prezentują się w eleganckich stylizacjach. Należy zaznaczyć, że na co dzień można zestawić je z jeansami, czy też spodniami typu chino. Jedynym ograniczeniem są osobiste upodobania oraz kreatywność podczas dopasowywania elementów garderoby. Szczególną popularnością cieszą się oxfordy męskie w neutralnych kolorach. Buty w kolorze czarnym powinien posiadać każdy mężczyzna. Alternatywą jest brąz, czy też karmel. Panowie coraz chętniej wybierają mniej standardowe kolory np. bordo.

Wygoda użytkowania

oxfordy-yanko

Plusem butów oxfordów jest to, że zapewniają one wysoki komfort użytkowania. Oczywiście dotyczy to modeli wykonanych z solidnych i certyfikowanych tworzyw. Lepiej zainwestować jest nieco więcej, a mieć pewność, że obuwie dopasuje się do kształtu stopy. Wśród oxfordów męskich można znaleźć modele ze skóry syntetycznej oraz naturalnej. Wybór zależy w dużej mierze od posiadanego budżetu. Wiadomym jest, że oxfordy ze skóry naturalnej są droższe. Atutem jest wyższa wytrzymałość.