kurtki zimowe damskie
Moda damska

Na co zwracać uwagę wybierając kurtkę na zimę?

Każda zima wymaga odpowiedniej garderoby. Chodzi przecież o to, by było ciepło i wygodnie. Z tego powodu zakup kurtki jest niezwykle trudny. Na co zwracać uwagę szukając idealnego okrycia?

Cena

Tanie kurtki zimowe damskie cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego. Gdy pogoda nie sprzyja trzeba użyć wszystkich dostępnych środków by zapewnić sobie niezbędne ciepło. Mając na względzie, że kurtkę kupuje się tylko na jeden sezon warto sugerować się też jej ceną. To żadna sztuka wydać krocie na okrycie, które będzie w użyciu tylko kilka miesięcy.

Długość

kurtki zimowe damskie

Zauważmy, że tanie kurtki zimowe damskie mogą mieć różną długość. Nigdzie nie jest powiedziane, że muszą one być krótkie. Najwięcej ciepła dostarczają kurtki sięgające przynajmniej do połowy pośladków. Taka długość zapewnia, że nawet w czasie pochylenia się plecy nie zostaną odkryte i wystawione na działanie zimna. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w czasie opadów.

Grubość

Nie ma reguły, która mówi o tym, że grubsza kurtka jest też cieplejsza. Wiele zależy od rodzaju materiału, z którego została wykonana oraz od rodzaju tkaniny zastosowanej jako warstwa termoizolacyjna. Nowoczesne materiały mogą zapewniać ciepło nawet, gdy mają one tylko kilka milimetrów grubości. Co ważne, ich ilość może mieć wpływ na komfort użytkowania kurtki. Jeśli jest ona gruba, to trudno będzie założyć na nią plecak lub torebkę. Cienkie kurtki są bardziej praktyczne. Całą ofertę znajdź na https://yups.pl/kurtki-zimowe.