Moda

Dlaczego skład skarpetek ma znaczenie?

Zanim zadasz sobie pytanie, jakie skarpetki wybrać, spójrz na składniki. Eksperci zauważają, że wskazane jest preferowanie produktów wykonanych z naturalnych tkanin, ponieważ pochłaniają one pot, „oddychają” i nie powodują efektu cieplarnianego, co oznacza, że ryzyko wystąpienia z nimi grzybów i innych problemów jest minimalne. Dodatkowo są bardzo wygodne, przyjemne dla ciała.

Zwykle skarpetki wykonane są z następujących materiałów:

  • Tkaniny naturalne. Dostępne są modele bawełniane, lniane, bambusowe lub wełniane. Bawełnę i bambus można nosić o każdej porze roku, ale wełnę lepiej zachować na zimną pogodę.
  • Tkaniny syntetyczne. Poliamid, nylon, lycra, elastan, akryl, lurex, spandex – to nie jest pełna lista możliwych opcji. Nadają się również do noszenia na co dzień, ale wskazane jest, aby spędzić w nich nie więcej niż kilka godzin.

Dużą popularnością cieszą się skarpety o łączonym składzie. Najczęściej jest to 90-95% włókien naturalnych i około 5-10% przędzy syntetycznej. 

Zapewnia elastyczność, wytrzymałość i odporność na ścieranie, dzięki czemu produkt jest jeszcze wygodniejszy w noszeniu.

Jakość skarpetek

Teraz już wiesz, jak wybrać odpowiednie skarpetki i gdzie je nosić. Postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami, a nigdy nie pomylisz się, wybierając ten niezbędny dodatek do garderoby każdej kobiety i każdego mężczyzny. Wskazane jest kupowanie kilku opcji na raz – na każdą okazję. 

Niech w twoim arsenale będą surowe klasyczne, zabawne wielokolorowe, niepozorne, a nawet niecodzienne opcje. Wszystkie znajdą swoje zastosowanie, bo długie skarpetki to rzecz potrzebna niemal na co dzień.