Moda

Jaka jest najlepsza gramatura koszulek champion ?

Dzisiejszy rynek produktów promocyjnych oferuje konsumentowi tak szeroki asortyment, że cena prostej koszulki champion może znacznie się różnić. Jak zrozumieć i poprawnie wyjaśnić klientowi, dlaczego na przykład jedna koszulka kosztuje kilkanaście złotych, a inna kilkadziesiąt? Spróbujmy to rozgryźć.

Zacznijmy od tego, co oczywiste: tego, co klient może zobaczyć i dotknąć,

Gęstość materiału

Wszystko tutaj jest dość proste i jasne: koszulka o gęstości 190 g / m2 będzie droższa niż analog o gęstości 150 g / m2 . Przy okazji, co oznaczają te liczby? Metr kwadratowy płótna waży 190 gramów. W tym przypadku cięższy 1kw. metr tkaniny, tym jest gęstszy.

Jednak gęstość to nie wszystko. Cienka podkoszulek champion może być przyjemniejszy dla ciała i bardziej wytrzymały. W końcu wiele zależy także od innych czynników, które nie są tak łatwe do oceny z wyglądu.

Jakość bawełny

Produkcja champion koszulki zaczyna się od białych, puszystych grudek bawełny rosnących na polach. Bawełna jest zbierana w bele, przewożona do fabryk, gdzie jest oczyszczana z nasion i zanieczyszczeń, a następnie czesana. W procesie czesania włókna są sortowane na dłuższe i krótsze. Z długich włókien przędzie się przędzę z bawełny czesanej, która jest mocna i zwarta, cienka, ale wytrzymała.

Z kolei krótsze włókna prowadzą do uzyskania luźniejszej, bardziej włochatej przędzy. Przy tej samej gęstości, droższy t-shirt z czesanej bawełny będzie bardziej wytrzymały, a nadrukowany obraz będzie się lepiej układał na gładkiej i gęstej tkaninie.

Ale koszulka z bawełny zgrzebnej również nadaje się do nadruku: jej włochatość można zredukować poprzez obróbkę silikonem i enzymami. Substancje te sprawiają, że tkaniny stają się miękkie (podobnie jak płyn do płukania tkanin w pralce), a także działają jak peeling chemiczny (podobnie jak produkty w salonach kosmetycznych).