Moda męska

Dlaczego warto wybierać bezrękawnik?

Bezrękawnik stał się w ostatnim czasie niemalże obowiązkowym elementem każdej męskiej garderoby. Wygodny, modny, wciąż podbija męskie serca. Jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie chcemy zakładać kurtki, a jednak potrzebujemy dodatkowego ocieplenia.

Szczególnie poleca się go w okresach przejściowych. Gdy dni zaczynają się ciepło, a noce są dosyć chłodne. Gdy można spodziewać się nagłego deszczu i wiatru. W takich sytuacjach szczególnie przydaje się kamizelka bezrękawnik męski. Zwłaszcza młodzi mężczyźni przekonali się, że wygląda rewelacyjnie i że warto z niego skorzystać nawet dzisiaj.

Idealny bezrękawnik na każdy dzień

Pojawia się pytanie: jak wybrać bezrękawnik męski? Jak dobrać go, by idealnie pasował i by stworzenie z nim stylizacji nie było wcale tak trudne. Zacznijmy od początku. Podstawowym zadaniem bezrękawnika jest ochrona ciała (klatki piersiowej i grzbietu) przez chłodem i wiatrem. Dlatego warto z niego korzystać jako alternatywy dla bluzy i kurtki w chłodniejsze dni.

W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się prosty bezrękawnik. Dobrze jest stawiać na uniwersalną kolorystykę jak np. czarną, szarą lub granatową. Łatwiej dobrać wtedy pozostałe elementy garderoby tak, by wszystko razem współgrało. 

Jeśli kamizelka ma być jedyną warstwą wierzchnią warto zadbać o kaptur, który będzie dodatkowo chronił głowę przed wiatrem i deszczem. Jeśli jednak zakładamy jeszcze kurtkę lub płaszcza, lepiej sprawdzi się wersja bez kaptura. Idealnym rozwiązaniem jest zatem odpinany kaptur. można go zawsze bez problemu odpiąć, złożyć i schować do plecaka.

Bezrękawnik na wycieczki i do miasta

Trzeba przyznać, że to, jaki wybrać bezrękawnik męski, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest temperatura. Na chłodniejsze, mroźne dni lepiej stawiać na puchowa kamizelkę. Na cieplejsze wystarczy pikowana lub prosta.

Bezrękawnik prędko stał się popularny szczególnie wśród miłośników gór i wycieczek. Pogoda przecież lubi płatać figle i na wiele rzeczy trzeba być przygotowanym. Szczególnie w górach trzeba liczyć się z szybką zmianą pogody. Dlatego dobra ochrona przed wiatrem i deszczem jest jak najbardziej wskazana.

Kamizelka może to zapewnić. Dodatkowo warto stawiać na wyraziste kolory, które będą bardzo wyróżniać się na tle drzew. Dzięki temu w razie problemów ratownicy będą mieli mniejsze problemy ze znalezieniem nas.

Taki bezrękawnik w widocznych kolorach nadaje się także do miasta. Gdy zapada zmrok, pieszy jest mniej widoczny. Kamizelka w pomarańczowym lub żółtym kolorze bardziej odznacza się na tle innych rzeczy. Dzięki temu można zapewnić sobie większe bezpieczeństwo. Poza tym taka kolorystyka pasuje do odważnego stylu.

Bezrękawnik na imprezę?

A czemu by nie? Wiadomo przecież, że kamizelki pasują niemalże do wszystkiego. Trzeba mieć jedynie nieco wyrobiony styl, a można stworzyć naprawdę wiele fantastycznych połączeń. Najważniejsza przy bezrękawniku jest oryginalność.

Dzięki temu można zyskać swój własny, unikalny wygląd. Szczególnie takie rzeczy lubią imprezowicz. Modne wzory, rozpięty zamek, ciekawe dodatki – to wszystko sprawi, że nie będziemy znikać w tłumie podczas imprezy. Trzeba jednak zadbać o wszelkie detale.

Z imprez przeważnie wraca się nad ranem, dlatego można nieco bardziej poszaleć z kolorami. Na jesienne zabawy bezrękawnik będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem. Nie będziemy się w nim przegrzewać, a podczas wyjścia nie odczujemy tak bardzo chłodu nocy.

Podsumowanie

Bezrękawniki od lat sprawiają, że mężczyźni chętnie po nie sięgają. Tworzenie ciekawych stylizacji z ich wykorzystaniem nie jest wcale tak trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy odrobina wprawy, by stworzyć naprawdę rewelacyjne połączenia zarówno na zwykłe wyjścia, jak i spotkania biznesowe.

Zawsze przede wszystkim należy postawić na swój własny styl. Najważniejsze jest bowiem to, by samemu jak najlepiej czuć się w danym stroju. Dzięki czemu nie będziemy żałować, że takie połączenie wybraliśmy. Ponadto można zawsze zakupić kilka rodzajów bezrękawników i zakładać je zależnie od pogody i okazji.