męska marynarka
Moda

Marynarki męskie – jak wybrać idealny krój?

Kiedy mężczyzna szuka odpowiedniego stroju, zazwyczaj skupia się na doborze spodni i koszuli. Jednak nie można zapominać o marynarce, która jest równie ważnym elementem garderoby. Marynarka męska to uniwersalny element ubioru, który może być noszony na wiele okazji. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na sylwetkę i typ figury.

Odpowiedni krój marynarki może optycznie wysmuklić sylwetkę lub podkreślić jej atuty. Warto więc poznać kilka podstawowych zasad dotyczących doboru odpowiedniego modelu dla różnych typów sylwetek.

Jak wybrać idealną marynarkę dla szczupłego mężczyzny?

Mężczyźni o szczupłej budowie ciała powinni postawić na modele o prostym kroju. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór marynarki męskiej granatowej o lekkim splocie, np. gładkiej wełny lub jedwabiu. Warto też zdecydować się na modele bez dodatkowych ozdobników, np. guzików czy łat. Takie proste fasony optycznie poszerzają ramiona i dodają objętości.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to szczupłym panom poleca się stonowane barwy, np. granat lub ciemny brąz. Można też postawić na jasne odcienie, np. beż lub ecru. Warto też pamiętać o tym, aby wybierać modele z delikatnymi przeszyciami i małymi kołnierzykami.

Jak wybrać idealną marynarkę dla puszystego mężczyzny?

Panom o puszystej sylwetce poleca się modele o prostym kroju i lekkim splocie. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór materiału o grubszej strukturze, np. wełny lub tweedu. Takie materiały optycznie wysmuklają sylwetkę i maskują nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to puszystym panom poleca się stonowane barwy, np. granat lub ciemny brudny róż. Można też postawić na jasne odcienie, np. beż lub ecru oraz drobne desenie, np. pepitkę lub grochy.