bluzy hoodie
Moda

Bluzy hoodie – nieodłączony element stylu hip-hop

Bluza hoodie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów stylu hip-hop. Historia tego ubrania sięga aż lat 30. ubiegłego wieku. W tamtym czasie została zaprojektowana przez markę Champion z myślą o pracownikach magazynów czy fabryk. Na samym początku jej istnienia nie była uważana jednak za modną, jednak razem z upływem czasu zyskiwała na popularności pośród młodzieży i nie tylko. Obecnie jest chętnie zakładana przez raperów czy miłośników kultury hip-hopowej.

Bluzy hoodie – co warto o nich wiedzieć?

Pomimo tego że bluzy hoodie były noszone już w latach 30. XX wieku, to ich znaczna popularność przypadła na lata 70. W tamtym czasie coraz więcej dzieci i młodzieży zaczęło nosić tę unikalną odzież. W czasach obecnych bluzy hoodie to zdecydowanie jedno z najistotniejszych ubrań w szeroko pojętej modzie streewear. Nierzadko tworzą też codzienne stylizacje młodzieżowe. Najnowsze trendy w tej modzie skupiają się na nadrukach z kultowymi postaciami czy markami. Stosowane są też powszechnie odważne kolory. Co więcej, bluzy hoodie łączone są również z eleganckimi elementami garderoby, na przykład z marynarką bądź koszulą. Gwiazdy światowego formatu, w tym także raperzy, stale eksperymentują z modą, a tego rodzaju odzież często gości w ich stylizacjach. 

Bluzy hoodie w świecie hip-hopu

Okazuje się, że w świecie muzyki hip-hopowej, bluzy hoodie od lat stanowią stały element stylizacji wielu artystów. W ostatnim czasie popularny stały się modele z logotypem najsłynniejszych marek odzieżowych, np. Off-White. Noszenie tego rodzaju bluz hoodie stało się praktycznie obowiązkowe dla wielu raperów, w tym także tych z Polski. Gwiazdy światowego formatu, jak na przykład Travis Scott, poszli nieco dalej i sami stworzyli swoje linie ubrań w tym fasonie. Dzięki temu bluzy hoodie zyskały na jeszcze większej popularności. Obecnie noszone są przez osoby w różnym wieku. 

https://queshop.pl/bluzy