tenisówki damskie
Obuwie damskie

Jak dbać o tenisówki?

Tenisówki damskie lub męski, to idealne obuwie zarówno do pracy, na rower, czy też po prostu na spacer. Są niezwykle wygodne w czasie lata lub wiosny, a przy tym prezentują się zawsze bardzo dobrze. Efektowne wzornictwo bardzo szybko pada jednak ofiarą brudu, który bardzo ciężko jest doprowadzić do porządku. Jak zatem zadbać o to, aby noszone tenisówki jak najdłużej były w odpowiednio pięknej formie?

Pranie tenisówek

Pierwszą rzeczą, jaka nasuwa się podczas rozważania sposobów na to, aby zadbać o jakość i czystość posiadanych tenisówek, to po prostu je wyprać. Powstaje tu jednak pewien problem, a mianowicie jakość wykonania danego obuwia. Nie ma tu żadnej zasady, czy bierze się pod uwagę tenisówkę damską lub męską, każda może zostać wykonana np. ze słabej jakości kleju i materiału, co spowoduje, że wypranie ich w pralce automatycznie spowoduje ich całkowite zniszczenie, lub w najlepszym wypadku takie, które będzie rodziło konieczność oddania ich do naprawy.

Nawet jeśli dane tenisówki przetrwają pierwsze pranie, nie można powtarzać takiego zabiegu częściej niż kilka razy do roku. A jak wiadomo buty tego typu, brudzą się o wiele częściej.

białe tenisówki damskie

Ręczne mycie

Alternatywnym sposobem na to, aby zadbać o czystość danych tenisówek takich jak z tej oferty: https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Tenisowki-282.html, jest regularne ręczne ich mycie. Zabieg ten nie wymaga zbyt dużo siły i zaangażowania, a pozwala na w miarę nieinwazyjny sposób na to, aby tenisówki zawsze były w nienagannej kondycji.

Proces czyszczenia najlepiej jest realizować po prostu za pomocą wody wymieszanej z niewielką ilością płynu do naczyń lub octu.