przyszła mama
Moda męska

Jak dobrać odpowiedni model i rozmiar stanika do karmienia?

Specjalna bielizna dla mam i kobiet w ciąży jest niezwykle pomocna, ponieważ dobrze dobrane modele pomogą zachować jędrny i kształtny biust oraz ułatwią karmienie dziecka piersią. Jednak przed zakupem warto poznać kilka wskazówek, które wyjaśnią jak dobrać stanik do karmienia, aby spełniał jak najlepiej swoją funkcję.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu?

Staniki do karmienia powinny być wykonanego z cienkiego i przewiewnego materiału. Niekoniecznie sprawdzi się tutaj bawełna, która mimo że jest przewiewna, zbyt wolno schnie i pozostają na niej zabrudzenia. Warto zwrócić uwagę na modele bez fiszbinów, które uwierałyby podczas snu. Należy także pamiętać, że to nie ramiączka utrzymują biustonosz do karmienia, ale jego obwód pod biustem – dlatego ich szerokość nie powinna mieć dużego znaczenia, ale ważniejsze jest wygodne zapięcie, ponieważ podczas karmienia często jest ono dla wygody rozpinane.

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru

Biustonosz do karmienia najlepiej kupić przed porodem, na przełomie ósmego i dziewiątego miesiąca ciąży. Aby rozmiar był dobry, trzeba zmierzyć się luźno w biuście oraz mocniej pod nim. Następnie od obecnego rozmiaru należy odjąć 10 centymetrów, jeśli podczas ciąży pojawiło się dużo dodatkowych kilogramów, jeśli nie – wystarczy odjąć 5. Wówczas, po zaokrągleniu liczby, można oszacować prawidłowy obwód stanika do karmienia. W przypadku miseczki, należy od obecnego obwodu biustu odjąć obwód pod biustem. Jeśli różnica wynosi 13 centymetrów, trzeba wybrać miseczkę A, jeśli 15 – miseczkę B i analogiczne kolejne, ponieważ rozmiar zwiększa się o 2 centymetry.