vans old skool
Moda męska

Vans Oldschool – ponadczasowe sneakersy na każdą okazje

Vans Oldschool – ponadczasowe sneakersy na każdą okazje

Nie da się ukryć, że buty Vans to gratka dla sneakerheadów na całym świecie. Ponadczasowy już wizerunek marki jest rozpoznawalny globalnie, a uniwersalność wykorzystania tego obuwia jest wprost niepodważalna. Wieloletnia tradycja marki i niezmienny styl na przestrzeni lat pozwala podzielić niezwykle obszerny świat Vansów na dwie gałęzie-Vans Old Skool (https://supersklep.pl/vans/old-skool) oraz współczesne Vans. Czym różnią się w zasadzie te dwa modele? Aby lepiej zrozumieć tę de facto mało zauważalną dla niewprawionego oka warto rozpatrzeć ten aspekt krok po kroku.

Oldschoolowe Vansy

Vansy, z początku swojego istnienia były dostępne w zaledwie kilku modelach i prostych wersjach kolorystycznych. Mowa tutaj oczywiście o kolorze czarnym, który zdecydowanie najbardziej kojarzy się z pierwotnymi, uznawanymi za najbardziej oldschoolowe butami Vans. Bez dwóch zdań jest to prawda, jednak Vansy old skool miały kilka innych charakterystycznych cech. Podstawową był oczywiście materiał, z którego były wykonane. Był on zdecydowanie grubszy i mniej podatny na zniszczenie wynikające z eksploatacji. 
Dzisiaj, Vans istnieją w tak rozmaitych konfiguracjach kolorystycznych, że z pewnością odbiegają od klasycznej, oldschoolowej formy, która stanowi gratkę dla sneakerheadów z całego świata. Bez dwóch zdań, pierwsze Vansy-dzierżące miano oldschoolowej ikony epoki-choć widocznie nie rózniły się od ich aktualnej formy, niosą za sobą przede wszystkim klimat czasów, które już nie wrócą. To właśnie dlatego oldschoolowe Vansy cieszą się niepohamowaną popularnością na całym globie.