Moda damska

W co ubrać się na górską wędrówkę?

Nie ma wątpliwości, że sezon wiosenno-letni aż kusi okazją do wędrowania po lasach czy górach. Panie zazwyczaj wybierają spokojniejsze szlaki, na których mniej się zmęczą. Panowie za to realizują siebie, zdobywając coraz to trudniejsze do pokonania trasy, czy wyższe górskie szczyty. Niezależnie od intensywności danych wędrówek, szyk i elegancja powinny odejść na stoku w zapomnienie. Zamiast tego, znacznie lepiej postawić na wygodny strój sportowy, w którym będzie się nam dobrze wspinało i spacerowało.

Cechy dobrego obuwia na górskie zbocza

Po pierwsze, należy zadbać o dobrze dobrane, wygodne odzienie dla stóp. To właśnie nogi najbardziej się męczą podczas górskich wspinaczek. Dobrym wyborem są sandały trekkingowe – www.polarsport.pl/buty/sanda.html. Rzecz jasna, jeśli pogoda nie sprzyja lub spodziewać się można danego dnia opadów deszczu, lepiej będzie postawić na pełne obuwie. Nie da się jednak okryć, że ciężko jest pobić zalety sandałków trekkingowych. Przede wszystkim, są one lekkie, co nie obciąża zbędnie stopy. To również bardzo przewiewne buty – nasze nogi oddychają w nich. Wybierając takie sandałki, powinno zwrócić się uwagę na to, czy są one odpowiednio wyprofilowane i czy posiadają skórzaną wkładkę. Takie rozwiązanie pomoże nam uniknąć obtarć czy pęcherzy na stopach.

Gdzie kupić porządne sandały trekkingowe?

Tradycyjne obuwnicze punkty zazwyczaj nie mają w swojej ofercie specjalistycznego obuwia. Owszem ich asortyment jest szeroki – możemy kupić tu przeróżne eleganckie pantofle na szpilce czy męskie trampki. Jednak, zakupu sandałków trekkingowych najlepiej dokonać w specjalnych sklepach, handlujących akcesoriami na górskie wyprawy. Jeśli w naszym mieście jest problem ze znalezieniem takiego punktu sprzedaży, z łatwością można poszukać butów trekkingowych w sieci. Należy pamiętać, żeby sprawdzić możliwości zwrotu, jeśli owe obuwie okazałoby się za małe.