Dodatki i akcesoria

Jak dopełnić styl uliczny? Najlepiej z plecakiem Kanken

Skąd wzięły się plecaki o modelu Kanken? Historia plecaka Fjallraven Kanken sięga do 1978 roku, kiedy szwedzka marka wyprodukowała pierwszy model. Coraz bardziej skarżące się na problemy z kręgosłupem dzieci przyczyniły się do tego, że marka Fjallraven postanowiła stworzyć plecak, który umożliwi równomierne rozłożenie ciężaru na dwa ramiona i nie będzie wyrządzał kręgosłupowi żadnej szkody. O całkiem popularnych w tamtych czasach torbach na jedno ramię szybko zapomniano, kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze Kankeny. Od tamtego czasu minęło już kilka dekad, a plecak Fjallraven Kanken znów przyciąga uwagę, stanowiąc stały element mody ulicznej. Połączenie najważniejszych cech plecaka, takich jak wygoda, pakowność i charakterystyczny design sprawia, że ten model ma coraz więcej zwolenników.

Najbardziej rozpoznawalny produkt marki Fjallraven – plecak Kanken

Swoją sławę model zawdzięcza wielu zaletom, których połączeniem może się poszczycić mało który plecak. Uniwersalność i funkcjonalność to coś, co powoduje, że plecak Fjallraven pomoże spakować się na cały dzień bez drastycznych prób upchnięcia wszystkiego w zbyt małej przegrodzie. Istotną cechą Kankena jest też jego wytrzymałość – jakość wykonania plecaka gwarantuje, że zazwyczaj zostaje na długo ze swoim właścicielem.

Innym udogodnieniem jest możliwość dopasowania plecaka do swoich potrzeb i stylu; istnieją nieco różniące się od siebie fasony, a także różne opcje kolorystyczne. Kankeny dzielą się między innymi na:

  • klasyczny model
  • model z większą kieszenią
  • Kanken Totepack