sukienka na bal
Moda damska

Szykowne sukienki na bal – na co zwrócić uwagę przy wyborze, by czarować wyglądem?

Bale są najbardziej elegancką formą spotkań towarzyskich. Jeśli na zaproszeniu nie ma wyraźnej informacji, jakie stroje obowiązują, zawsze w dobrym tonie jest pojawić się na nich w kreacji wieczorowej, niezbyt wyzywającej, najlepiej długiej. Wybór takiej sukienki na bal nie jest prosty – jest mnóstwo krojów i materiałów, a poza tym każda kobieta chce, by jej kreacja wyróżniała się na tle innych. Na co zwrócić więc uwagę przy kupnie idealnej sukienki na bal?

Z jakiego materiału powinny być szyte sukienki balowe?

Uroczysty rodzaj imprezy towarzyskiej, jakim jest bal, wymaga strojów z eleganckich tkanin. Dlatego sukienki na bale zwykle są szyte z luksusowych, błyszczących tkanin, ozdobionych cekinami, kamieniami szlachetnymi lub ręcznym haftem. Wśród materiałów szczególną popularnością cieszy się szyfon, tafta, koronka lub jedwab. Sukienka balowa nie ma rękawów, dlatego zwykle dobierane są do niej długie rękawiczki, szale z leciutkich materiałów, czy też bolerka w kolorze sukienki.

sukienka na bal

Odpowiedni dobór sukienki na bal do rodzaju figury.

Mimo iż sukienki na bal są z reguły długie i wydawać by się mogło, że zasłonią niedoskonałości figury, to jednak ich dobór do sylwetki nie jest bez znaczenia. Sukienka uszyta z dużej ilości materiału nie będzie pasować kobietom o zbyt obfitych kształtach, ponieważ optycznie doda im kilogramów, a także tym bardzo szczupłym, sprawi bowiem, że sylwetka będzie zbyt przytłoczona. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w tym przypadku sukienka balowa posiadała różnego rodzaju falbanki, bufki i marszczenia. Panie nieco większych rozmiarów powinny wybrać suknię bardziej dopasowaną, ale mogą pozwolić sobie na wyeksponowanie dekoltu.