odświętne ubrania
Moda damska

Ubrania świąteczne — jak się ubrać na święto?

Każdy wybiera piękne i strojne ubrania na zbliżające się święto oraz ma w swojej szafie przynajmniej jeden zestaw świątecznych ubrań. Są one noszone wyłącznie na specjalne okazje, a to, co odróżnia ubrania świąteczne od codziennych to ich wyjątkowość i kolorystyka. Ubrania na święta muszą jednak pasować do charakteru wydarzenia.

Stylizacja świąteczna na galę

Mężczyzna w tym przypadku może ograniczyć się do doskonałego garnituru i odpowiednio dobranych butów. Garnitur powinien być dobrze dopasowany, a jeśli oczekiwany jest ścisły dress code, należy założyć lekki krawat lub muszkę.

Kobiety z kolei zaczynają się przygotowywać do takiego wydarzenia z kilkudniowym wyprzedzeniem, gdyż każda z nich będzie musiała przemyśleć wszystkie szczegóły własnego wizerunku oraz wybrać wspaniałą suknię wieczorową. Zbyt głębokie dekolty i zbyt krótkie sukienki są wykluczone dla takiego wydarzenia.

Jednocześnie nawet na tak uroczyste wydarzenie kobieta może przyjść w czarnej sukience w klasycznym stylu, ozdobionej koronką i dżetami.

Suknia bez ramiączek będzie w sam raz na świąteczny klimat oraz sprawi, że sylwetka będzie wydawała się optycznie wyższa i szczuplejsza, a brak ramiączek podkreśli linię dekoltu.

Bardzo popularne stylizacje świąteczne to sukienki z plisami lub drapowaniami, jednak nie należy zapominać, że drapowania mogą niepotrzebnie podkreślać wady figury.

Popularnym wyborem jest sukienka wyszywana perełkami, jednak w takim stroju nie powinno być dodatkowej biżuterii.

Ubrania na święta — impreza firmowa

Na takie wydarzenie mężczyzna powinien wybrać dość jasną koszulę, a ponadto można również użyć całkiem akceptowalnej kombinacji dżinsów i marynarki.

Kobiety z reguły wybierają sukienki koktajlowe uszyte z tkanin w różnych kolorach. Na przykład jedwab i aksamit świetnie nadają się do podkreślenia szczupłej sylwetki. A jeśli chcesz osiągnąć bardziej surowy wygląd, powinnaś założyć lekką szyfonową bluzkę i biznesową marynarkę.

W odświętnym garniturze każda kobieta wygląda elegancko, a żeby uciec od formalności, można użyć żakietu z rękawami 3/4, a ozdobą takiego ubrania na święta może być pasek lub broszka. Dobrze wyglądają proste spodnie z topem bez ramiączek, a do takiego zestawu odpowiednimi dodatkami będą naszyjnik lub duże kolczyki.

Inne specjalne okazje

Istnieje szereg imprez, na które należy zakładać wyjątkowe stroje — karnawałowe, weselne i tematyczne.

Jeśli mówimy na przykład o ślubie, wszystko jest dość proste — pan młody powinien być ubrany w elegancki garnitur, natomiast panna młoda w równie luksusową białą suknię.

Strój karnawałowy z pewnością stworzą puchate spódnice, rękawiczki i pióra.

Na imprezę kostiumową należy ubrać się tak, aby jak najbardziej przypominać wybraną postać.

Ostatnio popularne stały się różne etniczne ubrania świąteczne, które również można wykorzystać na odpowiednich imprezach.