koszulka_do_karmienia_mama_letizia
Moda damska

Odzież nocna dla młodej mamy – jaka koszula do karmienia?

Opieka nad noworodkiem to ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla młodej mamy karmiącej piersią. Dziecko w pierwszych miesiącach życia domaga się częstego karmienia również w nocy. Jak ułatwić sobie to zadanie i szybko przystawić dziecko do piersi również w nocy? Pomocna będzie wygodna, dopasowana do potrzeb mamy koszula do karmienia.

Koszula nocna do karmienia – dlaczego warto?

Garderoba młodej mamy, która karmi piersią, powinna być dopasowana do jej nowej roli i wynikających z nich potrzeb. Wiele mam zapomina jednak o zakupie odzieży nocnej, a przecież dostawianie dziecka do piersi w przypadku standardowej koszuli nocnej jest niezwykle kłopotliwe. Dlatego jeszcze w ciąży warto zaopatrzyć się w kilka sztuk koszul dla mamy karmiącej. Luźna, wygodna koszulka z zapięciem w okolicy dekoltu nie będzie krępować ruchów oraz umożliwi wygodne i szybkie przystawianie dziecka do piersi w dowolnej chwili.

Jak wybrać i gdzie kupić odzież nocną dla mamy karmiącej?

Jeśli koszula nocna do karmienia (zobacz taką) ma dobrze spełnić swoją rolę, powinna mieć luźny krój, kobieta musi czuć się w niej maksymalnie swobodnie i komfortowo. Najlepiej, by ubranie było uszyte z naturalnej, oddychającej tkaniny, miłej w dotyku – będzie z nią miał kontakt również karmiony noworodek. Podstawą jest jednak zapięcie w okolicy piersi, które umożliwi szybki dostęp do mamy głodnemu, płaczącemu maluszkowi. Koszula do karmienia to komfort i dla noworodka, i dla kobiety karmiącej. Obecnie można ją kupić w wielu miejscach – w sieciówkach, w sklepach dedykowanych mamom, w sklepach internetowych.