Moda damska

Z jakiego materiału kurtka zimowa Nike jest godna uwagi?

W Polsce pogoda niestety pozostawia bardzo wiele do życzenia, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządną kurtkę zimową Nike. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, na które materiały warto postawić w pierwszej kolejności.

Godne polecenia materiały

Wysokiej jakości kurtka zimowa Nike bardzo często wykonana jest z poliestru. Mowa tutaj przede wszystkim o sztucznym materiale syntetycznym, który charakteryzuje się bardzo dużą wodoodpornością. Materiał ten jest stosunkowo tani, dlatego też kurtki można kupić w przystępnej cenie. Poliester doskonale zatrzymuje ciepło, ale pamiętać należy o tym, że materiał ten nie pozwala skórze oddychać. Firma Nike w swoich kurtach zimowych bardzo często korzysta z włókna akrylowego albo poliamidów.

Moda na bawełniane kurtki

W sezonie zimowym doskonałą propozycją może okazać się bawełniana kurtka zimowa Nike. Bawełna jak powszechnie wiadomo jest w 100% naturalnym materiałem, który pozwala skórze oddychać i co najważniejsze nie podrażnia jej. Ciekawą propozycją mogą okazać się syntetyki z domieszką bawełny. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla kobiet, które poszukują zastępstwa dla futra. Opisując naturalne materiały warto wspomnieć także o wełnie. Kurtki wykonane z wełny są bardzo ciepłe, dzięki czemu można poradzić sobie nawet na bardzo dużych mrozach. Nawet kurtki, które w swoim składzie zwierają jedynie 20% wełny zapewniają odpowiedni komfort cieplny. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwracać uwagę także na wypełnienie kurtki zimowej Nike.