Moda męska

Jak w łatwy sposób dobrać odpowiednią koszulę męską?

Poszukując stroju na wyjątkowe okazje nie należy zapominać o wyborze właściwej koszuli. Ten element odzieży wpływa bowiem na charakter całej stylizacji. Odpowiednio dobrana modna i nowoczesna męska koszula musi spełniać pewne istotne wymagania. Na co zwrócić uwagę, aby dokonanie właściwego zakupu okazało się łatwym zadaniem?

Wybór koszuli męskiej – najważniejsze aspekty

Poszukując odpowiedniej koszuli należy przede wszystkim upewnić się, że jest ona dopasowana do sytuacji. Ważne jest to, aby elementy stroju formalnego były eleganckie i komponowały się z resztą ubioru. Jak wybrać koszule męską, która dobrze zaprezentuje się w określonych sytuacjach?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na krój i rozmiar ubrania. Koszula zakładana do garnituru musi dobrze leżeć na noszącej ją osobie. Zaleca się upewnić, że mankiety wystają na kilka milimetrów spod rękawów marynarki. Ważne jest też to, aby długość koszuli pozwalała na wygodne noszenie jej w spodniach. Materiał nie powinien wychodzić zza paska. Ważne jest też to, aby nie tworzył nad spodniami nieestetycznych fałd. Co jeszcze powinno się wiedzieć o doborze kroju i wielkości ubrania?

Jakie fasony sprawdzą się w poszczególnych okolicznościach?

Wśród wielu modnych fasonów odnaleźć można m.in. koszule regular fit i slim fit. Są to kroje stanowiące bardzo dobre uzupełnienie garniturów. Warto więc zakładać je w sytuacjach formalnych oraz podczas eleganckich uroczystości. Dobór jednego z wymienionych rodzajów zaleca się uzależnić od kształtu sylwetki. Koszule slim fit posiadają wcięcie w talii, które podkreśla kształt ciała. To bardzo dobra opcja dla osób szczupłych i o atletycznych sylwetkach, na których inne koszule mogą wydawać się zbyt obszerne. Koszula regular fit będzie korzystnym wyborem dla wszystkich osób, którym nie zależy na uwydatnianiu kształtu ciała.

Co warto wiedzieć o takich fasonach, jak casual lub relaxed fit? Modele z tej kategorii to doskonały wybór do luźniejszych stylizacji noszonych na co dzień. Dobrze skomponują się z nieco większymi jeansami. Wśród nich odnaleźć można zarówno bardziej sportowe egzemplarze, jak i koszule, które warto założyć na niedzielny obiad w restauracji.

O czym warto wiedzieć dobierając rozmiar koszuli?

Zakup ubrania w odpowiednim rozmiarze nie zawsze jest prostym zadaniem. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że poszczególne firmy mogą wykorzystywać inne systemy do oznaczania wielkości koszul. Pojawiają się tu zarówno oznaczenia literowe, jak i liczby odnoszące się do wzrostu i szerokości kołnierzyków. Jednym z najlepszych sposobów na odnalezienie odpowiedniego dla siebie rozmiaru jest uprzednie dokonanie pomiarów swojego ciała. Przed udaniem się na zakupy warto zmierzyć obwód swojej szyi, klatki piersiowej i talii. Przydatne wartości to również długość ręki i wzrost. Wzięcie pod uwagę wszystkich wymienionych pomiarów pozwoli dopasować odpowiednią wielkość koszuli na podstawie specjalnych tabel. Korzystną opcją może być też uszycie ubrania na wymiar.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

Chcąc jak najlepiej dobrać koszulę do określonej okazji należy pamiętać też o takich elementach jak kołnierzyk i mankiety. Koszula zakładana na eleganckie okazje powinna posiadać mankiety zapinane na spinki. Elementy te mogą być wykonane z różnych metali i dopasowane do preferencji oraz zainteresowań noszącej je osoby. Ubrania noszone na co dzień mogą posiadać rękawy wyposażone w wygodne guziki.

Wśród modnych kołnierzyków wyróżnić można kroje typu kent, button down i włoskie. Pierwsze z nich to uniwersalne rozwiązanie, które skomponuje się zarówno z eleganckimi, jak i codziennymi stylizacjami. Koszule button down powinny się pojawiać tylko w casualowych zestawieniach. Kołnierzyki włoskie to z kolei doskonały wybór na szczególnie eleganckie uroczystości. Dzięki szerszemu rozstawieniu pozwalają lepiej wyeksponować muchę lub krawat.

Koszula dobrana w przemyślany sposób z pewnością będzie się modnie prezentować. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu zapewni użytkownikom estetyczny wygląd i właściwy komfort.