Koszulki termoaktywne z długim rękawem – kiedy je nosić?
Od momentu wprowadzenia na rynek sportowych koszulek z poliestru, nastąpił przełom w świecie odzieży sportowej. Amatorzy oraz osoby profesjonalnie uprawiające sport przekonały się, że podczas treningu można czuć się wygodnie i jednocześnie zachować uczucie świeżości. Jednym z modeli są koszulki termoaktywne z długim rękawem. Kiedy zaleca się ich zakładanie?
Ważne funkcje termoaktywnych topów
Nie bez powodu większość sportowców stawia obecnie na takie modele koszulek termoaktywnych. To właśnie dzięki nim możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza – poliestrowy materiał izoluje ciało przed utratą ciepła, a dodatkowo gwarantuje obieg powietrza. Tkanina nie przesiąka potem. Oprócz klasycznych modeli na ramiączkach i z krótkim rękawem, w sklepach oferowane są także koszulki całkowicie zakrywające ramiona i ręce.
Poliestrowe koszulki z długim rękawem – kiedy zakładać?
Specjalistyczną odzież z poliestru, która całkowicie zasłania górę ciała, zaleca się nosić zwłaszcza zimą przy wykonywaniu, takich aktywności jak na przykład: narciarstwo, snowboard, trekking, czy jazda na łyżwach. Dobrze wiemy, że w miesiącach zimowych warunki atmosferyczne bywają różne, na dworze często towarzyszą nam niskie temperatury, opady śniegu i wiatr. Koszulka z długim rękawem sprawia, że klatka piersiowa i ręce są skutecznie chronione przed mrozem. Z uwagi na wysoką elastyczność poliestru bluzka termoaktywna z długim rękawem idealnie dopasowuje się do sylwetki. Z łatwością można wykonywać ruchy w każdej płaszczyźnie.
W jakich sytuacjach warto jeszcze rozważyć noszenie koszulek termoaktywnych? Na pewno zdają one egzamin podczas wykonywania prac na zewnątrz np. przy ujemnych temperaturach powietrza lub wietrznej pogodzie. Powinni o nich pomyśleć więc pracownicy budowlani, personel robót drogowych, czy handlingowy na lotnisku.